Motohelp.pl Księgarnia motoryzacyjna

Zaloguj się|Zarejestruj się

wydawnictwa

Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
TECHNIKA I TAKTYKA JAZDY SAMOCHODEM

TECHNIKA I TAKTYKA JAZDY SAMOCHODEM

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Liwona
Autor Tomasz Talarczyk

Dostępna ilość: Wskaźnik dostępności

Realizacja zamówienia: Wysyłka w ciągu 24h

Cena:
Poleć nas na: znajdź nas na blip znajdź nas na twitterze
Technika i taktyka jazdy samochodem

Tomasz Talarczyk – dziennikarz motoryzacyjny, egzaminator na prawo jazdy, popularyzator i trener na polskim gruncie ekojazdy i jazdy defensywnej.
Swój najnowszy podręcznik bezpiecznej jazdy adresuje nie tylko do instruktorów i egzaminatorów na prawo jazdy, ale także do każdego kierowcy, niezależnie od stażu i skali doświadczeń za kierownicą, do kierowcy skłonnego doskonalić swoje umiejętności.
Pomijana w procesie nauczania i egzaminowania taktyka to zdolność jak najwcześniejszego dostrzegania zagrożeń i przeszkód, by móc na nie reagować zawczasu, płynnie i skutecznie. Jest ona kluczem do bezpiecznej jazdy. Autor zdradza tajniki ekojazdy, podkreśla walory jazdy defensywnej, rysuje również nieodległą perspektywę upowszechnienia się pojazdów autonomicznych – niewymagających trzymania kierownicy lub w ogóle jej pozbawionych – zapewne o wiele bezpieczniejszych. Wierzy jednak, że długo jeszcze będziemy czerpać przyjemność z kierowania klasycznym samochodem, dlatego warto tę umiejętność doskonalić.


Ta książka jest przewodnikiem po dziedzinie, którą praktykują co dnia miliony ludzi, wsiadających za kierownice samochodów. Jednak nie wszyscy podchodzą do kierowania z należytą dozą samokrytycyzmu i tak korygują swoje zachowania, by starać się jeździć kulturalnie, zgodnie z przepisami i skutecznie zmagać się z potencjalnymi i realnymi zagrożeniami na drodze.


Spis treści:

Wstęp
Ryzyko
Kierowca
Pozycja za kierownicą
Pasy
Poduszki i strefa zgniotu
Zagłówki
Foteliki
Pasażerowie
Bagaż
Klimatyzacja
Gra sił
Przyczepność i poślizg
Opony
Hamowanie
ABS, ASR, ESP
Prędkość
Dwie sekundy
Obserwacja
Cofanie i martwe pola
Skrecanie
Parkowanie
Sygnały
Światła
Złudzenia, uwiedzenia
Szosa
Wyprzedzanie
Autostrady
Góry, zima
Miasto
Uprzejmość
Policja, wypadek, kolizja
Nawigacja
Komórka i kamerka
Spanie i jedzenie
Alkohol, leki i wiek
Jazda defensywna
Ekojazda
Trening bezpiecznej jazdy
Elektromobilni
Taktyka i ekojazda na egzaminie


Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Ocena
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Książki, instrukcje i poradniki do Alfy Książki, instrukcje i poradniki do Audi Książki, instrukcje i poradniki do BMW Książki, instrukcje i poradniki do Chryslera Książki, instrukcje i poradniki do Citroena Książki, instrukcje i poradniki do Fiata Książki, instrukcje i poradniki do Forda Książki, instrukcje i poradniki do FSO Książki, instrukcje i poradniki do Hondy Książki, instrukcje i poradniki do Hyundai Książki, instrukcje i poradniki do Jeepa Książki, instrukcje i poradniki do Lady Książki, instrukcje i poradniki do samochodów marki Lancia Książki, instrukcje i poradniki do Land Rovera Książki, instrukcje i poradniki do Mazdy Książki, instrukcje i poradniki do Mercedesa Książki, instrukcje i poradniki do Mitsubishi Książki, instrukcje i poradniki do Nissana Książki, instrukcje i poradniki do Opla Książki, instrukcje i poradniki do Peugeota Książki, instrukcje i poradniki do Renault Książki, instrukcje i poradniki do Saaba Książki, instrukcje i poradniki do Seata Książki, instrukcje i poradniki do Skody Książki, instrukcje i poradniki do Suzuki Książki, instrukcje i poradniki do Toyoty Książki, instrukcje i poradniki do Vauxhall Książki, instrukcje i poradniki do Volvo Książki, instrukcje i poradniki do Volkswagena
obsługujemy szybkie e-przelewy Znajdź nas na Allegro.pl Motohelp na Facebooku Znajdź nas na Twitter.com Motohelp na Blip.pl Bądź na bieżąco! Kanał RSS
© MOTOHELP. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie KQS.store | Realizacja: sucro.pl